Kusursuz Dekorasyon İçin: Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

Öncesi ve sonrası dekorasyon fotoğraflarını merakla inceleyenlerden misiniz? İtiraf edelim, hiç de yalnız değilsiniz. Ne de olsa evin soluk bölümlerini sosyal medyalık bir fotoğrafa dönüştürmek olağanüstü. Peki, ev dekorasyonundaki bu etkileyici dönüşümü gerçekleştirmek için büyük tadilatlar mı gerekli? Hemen cevaplayalım, tek yapmanız gereken odada en görünür yer olan duvarları yenilemek.
Duvar Kağıdı Rengine Karar Verin:
Elde etmek istediğiniz etkiyi düşünerek duvar kağıdı rengine karar verin. Örneğin sonrası fotoğrafında ¨Oda ne kadar büyümüş!¨ ya da ¨Nasıl da canlı bir yer olmuş!¨ hissinden hangisini vermek istediğinizi hayal edin. Odayı büyük göstermek için mavi, mor duvar kağıdı gibi soğuk renklere sahip bir çeşit tercih edin. Canlı bir görünüm vermek için portakal, kırmızı, sarı gibi enerjik tonlar kullanın.
Odaya Uygun Duvar Kağıdı Tercih Edin:
Evin tüm odalarının üzerimizde yarattığı etki farklı. Mutfak sosyalleşilen, iştah açıcı yani daha dinamik bir yer. Yatak odası ise tüm günü geride bıraktığımız dingin bir alan. Öte yandan koridor eve adım atıldığı anda dekorasyon zevkimizle ilgili ipucu veren bir yer.
Odanın Özelliklerini Hesaba Katın:
Duvarlar, odanın görünümünü en çok etkileyen dekorasyon ögelerinden. Bu nedenle odanın ışık alma, büyüklük-küçüklük durumunu değerlendirdikten sonra bir seçim yapmanızda fayda var. Örneğin karanlık odalarda ışığı yansıtabilecek metalik renkler ve açık renkli desenler tercih edin.

Aydınlık odalara stil katmak için büyük desenler veya mat dokular seçin. Büyük desenlerin ortamı boğmaması için de duvar kağıdını tek bir duvarda kullanın. Ayrıca genel bir kural olarak ışık almayan odalarda açık renklerden, bol güneş alan odalarda ise koyu renklerden faydalanın, bu odalarda siyah beyaz veya kırmızı duvar kağıdı tercih edebilirsiniz.

blog-gorsel-3
Aynı giysi seçiminde olduğu gibi küçük odalarda minimal, geniş görünmesini istediğiniz alanlarda yatay desenli duvar kağıtları kullanın. Tavanın yüksek görünmesi için de dikey desenler önceliğiniz olsun.
Bonus: Kaç Rulo Duvar Kağıdı Almalıyım?
Duvar kağıdı seçimi için tüm kriterleri değerlendirdiniz ve ideal modele karar verdiniz. Şimdi, sıra ne eksik ne fazla tam da ihtiyacınız kadar duvar kağıdını almak için küçük bir hesaplama yapmakta:

Tüm duvarlarınızı sağdan sola doğru ölçün. Her duvar kenarını toplayın.
Duvarınızın yüksekliğini göz önünde bulundurarak duvar kağıdı ölçüsü seçin.
Bu toplamı satın alacağınız duvar kağıdı rulosunun ölçüsüne bölün.

Uygulama Talepleriniz İçin bizi arayabilir ya da mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Ücretsiz Keşif Talebi iletebilirsiniz.

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Archives